Greu cu cei din Ilfov! ASU Poli invinge Balotestiul la Timisoara

TIMISOARA. Intermediara din liga secunda a programat astazi un derby al supravietuirii pentru ASU Poli. Prima clasata deasupra liniei, juca impotriva formatiei clasate prima sub linie, astfel ca partida era extem de importanta pentru configuratia clasamentului, din partea inferioara!

Poli a inceput nesperat de bine si dupa doar trei minute, Ghinescu si-a adus aminte de ce fotbalist era anii trecuti si a inscris un gol de generic. Nu a fost insa destul, deoarece pana la pauza Marciuc a egalat, iar partida era deschisa in continuare oricarui rezultat. De remarcat ca pana la pauza, ambele grupari au mai marcat cate o data, dar golurile au fost anulate pentru ofsaid.

Partea secunda, partida a fost echilibrata, dar Poli a punctat cat a fost momentul. Golgheterul Stefan Blanaru, intrat din postura de rezerva a inscris de doua ori pe final de joc si a adus o victorie mult mai lejera Timisoarei, decat o arata scorul. 4-1 si Poli respira.

Pana acum, violetii nu au prea avut sanse de izbanda cu cei din Ilfov, dar azi au castigat cand era mai important

Politehnica: Gakos – Motreanu, Galan (c), Bilia, Taub, Giuricici, Teut, Birau, D. Constantinescu, Ghinescu, Badauta. Au mai jucat: Blanaru, Vucea.

1. In fine,spre bine.Totusi atenție,luam goluri prea ușor:la pauza egal,dupa pauza gol din ofsaid,de ce?