Goluri multe, spectacol si surprize in optimile Cupei Romaniei la fotbal, faza pe judetul Timis

TIMIS. Nicio faza fara surprize. Finalistele anului trecut, UVT si Comlosu Mare au mers impreuna in sferturi, insa primele doua clasate din Liga 4, Buzias si Parta au fost eliminate.

Cel mai spectaculos joc s-a disputat la Pischia, acolo unde liderul Seriei II din Liga 5, Juventus a intalnit experimentata divizionara D CSO Deta. Dupa 90 de minute scorul a fost… 5-5, apoi gazdele au marcat in prelungiri doua goluri si s-au calificat mai departe (7-5). CSC Belint (foto), este o alta reprezentanta a Ligii 5 care a obtinut calificarea, in dauna echipei a II-a a Ghirodei, formatie formata doar de juniori sub 16 ani (3-1).

Celelalte rezultate: Gataia – Masloc 2-4, Tomantic – CSM Lugoj 1-2, Buzias – Peciu Nou 2-3, Recas – Comlosu Mare 2-6, UVT – Giarmata 3-2 (dupa prelungiri), Sannicolau Mare – Parta 2-0.

Se vor intalni in sferturi (17-18 mai): Belint – Masloc, Comlosu Mare – Peciu Nou, Pischia – Lugoj, Sannicolau Mare – UVT.