Fotbalistele de la Poli Timisoara, in teren la ultimul amical al nationalei de senioare la Cyprus Cup

TIMISOARA. Cele doua reprezentante ale Politehnicii Timisoara au jucat in meciul pierdut de prima reprezentativa, 4-0, la Cyprus Cup, in fata selectionatei Finlandei.

Teodora Meluta a intrat din primul minut in teren si a jucat pe toata durata partidei.

Atacantul Bianca Ienovan a fost trimisa in joc in minutul 90 inlocuind-o pe Cristina Carp.

Tot printre titulare au mai fost alte doua fotbaliste care au evoluat in trecut in Timis. Laura Rus i-a lasat locul in minutul 77 lui Carmen Marcu, iar Claudia Bistrian a fost inlocuita in minutul 82 de Alexandra Tunoaia.

Astfel, nationala Romaniei incheie turneul din Cipru cu o victorie, 2-1 in fata Ungariei, si doua infrangeri, 2-0 cu Croatia si 4-0 cu Finlanda. In toamna acestui an selectionata tarii noastre va incepe si meciurile din noua competitie UEFA Nations League.

Dupa acest stagiu de pregatire, Meluta si Ienovan vor reveni la echipa de club si vor juca probabil si sambata in amicalul cu Steaua Rosie Belgrad.