TIMIS. Două mașini s-au izbit joi într-o intersecție din Giroc, iar doi copii si un adult au fost răniți.
CITESTE SI: Motociclist izbit de o masina. Accident langa Timisoara
Accidentul a fost provocat de un tânăr de 25 de ani, care nu a acordat prioritate de trecere unui alt conducător auto, care avea prioritate. În urma impactului, mașina condusă de tânăr a ajuns într-un cap de pod, iar de acolo în zidul unei case, în timp cel de-al doilea autoturism a rupt un stâlp de iluminat.
Două fetițe au fost rănite și transportate la spital
„Un tânăr, în vârstă de 25 de ani, a condus un autoturism pe strada Gloria din Giroc dinspre strada Dunărea către strada Semenic, iar la intersecție cu strada Muncitorilor a intrat în coliziune cu un autovehicul care circula regulamentar din dreapta sa, condus de un bărbat în vârstă de 45 de ani.
În urma coliziunii, autovehiculul condus de bărbatul de 45 de ani a fost proiectat într-un stâlp de iluminat public, iar celalalt autovehicul a fost proiectat într-un cap de pod și apoi într-un imobil.
Pasagerele din autovehiculul condus de bărbatul, de 45 de ani, respectiv soția, în vârstă de 41 de ani, și cele doua minore de 7 și 11 ani, au fost rănite și transportate la spital.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă„, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.