ELIMINATI! ACS Poli Timisoara a avut meciul in mana… DAR a intalnit un PORTAR ADEVARAT

TIMISOARA. ASA Targu Mures s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, in urma victoriei in fata echipei ACS Poli Timisoara, scor 8-7, dupa executarea loviturilor de departajare. Banatenii au avut 1-0 si un penalty ratat in timpul regulamentar, dar nu si-au concretizat avantajul!

Dupa primele 90 de minute si cele doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 1-1. Pentru ACS Poli a marcat Elek ’24, iar pentru ASA a înscris Balic ’80. In minutul 37, Hernandez a ratat o lovitura de la 11 metri acordata dupa un hent al lui Velayos. Stancioiu, portarul vizitatorilor a fost omul partidei, reusind minuni in timpul meciului si calificand echipa sa in semifinale.

La loviturile de departajare pentru ASA au marcat Gonzalez, Gorobsov, Velayos, Borza, Romario, Balic si Manolov.

Pentru ACS Poli au inscris Elek, Curtean, Llorente, Sarmov, Melinte si Popescu, in timp ce Artean a ratat.

1. De la ultimile meciuri,Poli ne face numai surprize:egaluri peste egaluri si ratari peste ratari.
    Asta este soarta uneinrchioe cu 150 de spectatori.
    Portarul lui Tg.Mures de netrecut isr a lui Poli tamaie .