Site icon Opinia Timisoarei

Elevă dată afară din examenul de Evaluare Națională, la Timișoara. Ce s-a întâmplat?

Close-up of woman filling application form in cafe. Unrecognizable young woman working with papers. She busy with documents. Paperwork concept

TIMIȘOARA. La proba de Matematică din cadrul Evaluării Naționale, o elevă a fost dată afară din examen, au anunțat reprezentanți Inspectoratului Școlar Timiș.

CITEȘTE ȘI: Admitere la Universitatea de Medicină și Farmacie din Timișoara

Se pare că aceasta avea asupra ei telefonul mobil, iar acesta era pornit, contrar regulamentului examenului.

La cea de-a doua probă, cea de Matematică, din cadrul Evaluării Naționale s-au înscris 5.210 absolvenți de clasa a VIII-a. Au fost prezenți 5.070, iar 139 au absentat.

Rezultatele evamenului de Evaluare Națională vor fi publicate în data de 1 iulie.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Exit mobile version