TIMIȘOARA. La proba de Matematică din cadrul Evaluării Naționale, o elevă a fost dată afară din examen, au anunțat reprezentanți Inspectoratului Școlar Timiș.
CITEȘTE ȘI: Admitere la Universitatea de Medicină și Farmacie din Timișoara
Se pare că aceasta avea asupra ei telefonul mobil, iar acesta era pornit, contrar regulamentului examenului.
La cea de-a doua probă, cea de Matematică, din cadrul Evaluării Naționale s-au înscris 5.210 absolvenți de clasa a VIII-a. Au fost prezenți 5.070, iar 139 au absentat.
Rezultatele evamenului de Evaluare Națională vor fi publicate în data de 1 iulie.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro, pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

