Egal in ultimul test inainte de inceputul play-off-ului. Poli Timisoara s-a intrecut amical cu Steaua Rosie Belgrad

TIMISOARA. Arena Stiinta a fost astazi gazda unui meci amical de lux, jucat intre Politehnica Timisoara si Steaua Rosie Belgrad. Dupa 90 de minute echilibrate si intense, scorul a fost egal, 1-1 (0-0).

Test util pentru ambele formatii, care fiecare in tara ei incearca sa castige campionatuil in aceasta primavara. Prima parte a fost echilibrata, cu cele doua formatii impartindu-si perioadele cu posesie mai buna.

Nu s-a marcat insa, iar partea secunda a inceput in aceeasi nota de echilibru. In cele din urma, Larisa Grigore a deblocat tabela cu un sut superb, la vinclu din 20 de metri, insa avantajul a tinut doar cateva minute, oaspetele egaland, 1-1. Acesta a fost si scorul final, chiar daca Politehnica a fost mai activa pe final de partida.

Pana la urma o ultima partida de pregatire care a aratat nivelul unde se afla cele doua formatii.

Politehnica incepe play-off-ul de pe primul loc cu un meci ce se va disputa pe terenul formatiei Carmen Bucuresti, in weekend-ul viitor.