Dumbravita invinsa categoric de FC Brasov. A doua runda la rand in care timisenii nu reusesc sa inscrie

TIMIS. CSC Dumbravita a suferit cel mai dur esec din acest campionat, 4-0 pe terenul lui FC Brasov.

CITESTE SI: Se rescrie povestea Mausoleului din Bobda, cazut in paragina de zeci de ani, nu departe de Timisoara. Ambulanta pentru Monumente a pornit reabilitarea fabulosului monument si i-a redat amintirea din vremurile de glorie intr-o impresionanta pictura murala. Video

Inceputul de meci de sub Tampa a fost echilibrat, cu un plus din punct de vedere al ocaziilor de poarta pentru gazde. Ardelenii au fost si cei care au deschis scorul in minutul 19, dupa ce Angelov, ajuns in situatie de unu la unu cu Trifon l-a invins pe portarul Dumbravitei si a stabilit si scorul pauzei.

Dumbravita a jucat mai bine dupa pauza, dar tot nu a reusit sa puncteze. A facut-o din nou Brasovul, in minutul 58, prin acelasi Angelov, care a trimis balonul in poarta cu o lovitura de cap.

In minutul 83, Amorim il gaseste foarete bine pe Saim, acesta suteaza de la aproximativ 14 metri si duce scorul la 3-0. Patru minute mai tarziu, gazdeel au obtinut o lovitura de pedeapsa, Saim a executat direct pe poarta, iar Trifon a scapat balonul in plasa. S-a terminat 4-0, iar CSC Dumbravita sufera al doilea esec la rand, fara gol marcat in campionat.

Mi-e rusine de modul in care am jucat. Nu neaparat de rezultat, care putea fi chiar mai rusinos avand in vedere ocaziile pe care le-au mai avut cei de la Brasov. Sper ca si jucatorilor sa le fie rusine de modul in care ne-am prezentat astazi, pur si simplu am pierdut vremea degeaba. Am venit la Brasov sa bifam un meci. Am fost relaxati si deconectati, exact ca saptamâna trecuta, in meciul cu Miercurea Ciuc. Asa am aratat si azi, poate chiar mai rau. Totul se trage de la meciul cu Rapid, in care am reusit o prestatie buna si asta e fotbalistul român… Ni se urca la cap, ce mari fotbalisti suntem noi! Suta la suta asta e explicatia. si la antrenamente avem mari probleme de concentrare, de atitudine si de aici rezulta ceea ce s-a intamplat aici”, a spus dupa meci antrenorul timisean Cosmin Stan.

In runda viitoare, CSC Dumbravita va juca pe teren propriu impotriva Politehnicii Iasi.