Site icon Opinia Timisoarei

Doar egal pentru fetele de la Politehnica cu ultima clasată. Timișoara rămâne pe 2 înaintea derby-ului de la Ciuc

Doar egal pentru Poli cu Vasas in Superliga fetelor

Doar egal pentru Poli cu Vasas in Superliga fetelor

TIMISOARA. Politehnica Timișoara a obținut un egal în runda a IX-a a Superligii de fotbal feminin, în fața lanternei roșii a campionatului, Vasas Femina Odorheiu Secuiesc.

CITESTE SI: ‘Manita’ încasată de Dumbrăvița la Buzău. Timișenii au suferit cea mai grea înfrângere a sezonului

Gruparea oaspete a fost cea care a deschis scorul, în minutul 5. Lia Vlas a primit o minge în partea stângă, iar din colțul careului de 16 metri a catapultat mingea în plasă peste portarul timișorean, Cosmina Roșu.

Politehnica a început să controleze întânirea, iar în minutul 24 a reușit să egaleze. După un atac pe partea stângă, mingea a ajuns în careu la Bianca Ienovan, iar vârful timișorean a învins-o pe Klaudia Wojtychka.

Un minut mai târziu, Dana Cioablă a șutat din marginea careului ardelean, dar mingea s-a dus peste poartă.
La pauză s-a intrat cu 1-1.

În partea a doua tot Poli a avut controlul jocului, dar și oaspetele au fost disciplinate în apărare și nu le-au permis bănățencelor să mai înscrie.

S-a încheiat 1-1, iar pentru Poli aceasta este a treia remiză din această stagiune.

În runda viitoare, alb-violetele vor juca în deplasare, după pauza competițională, pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

Exit mobile version