Detinatoarea trofeului eliminata, calificare cu emotii pentru CSM Lugoj, Sagul se impune in derby. Rezultatele complete din optimile de finala ale Cupei Romaniei, in Timis

TIMIS. Meciuri echilibrate si calificari muncite in partidele din optimile de finala ale Cupei Romaniei, in Timis.

Meciurile s-au disputat marti si miercuri. Liderul la zi al ligii a IV-a, CSM Lugoj, a avut nevoie de prelungiri si de lovituri de departajare pentru a se califica in faza urmatoare. La finalul a 120 de minute, scorul era egal, 2-2 in duelul de la Parta, cu echipa din localitate. La penalty-uri, baietii lui Arpad Laczko au fost mai exacti si s-au impus cu 5-4.

Tot de penalty-uri a avut nevoie pentru calificare si Unirea Sannicolau Mare in duelul de la Recas, iar o surpriza s-a inregistrat la Cruceni, unde echipa de liga a VI-a din localitate a eliminat Pobeda Star Bisnov. De asemenea, detinatoarea trofeului la nivelul judetului, Vointa Masloc-Pischia a pierdut in deplasarea de la Comlosu Mare si a fost eliminata.

In derby-ul optimilor, Sagul s-a impus cu scorul de 3-1 in fata celor de la CS Sanandrei Carani.

Iata rezultatele complete din faza optimilor de finala:
AS Recas 2 – 2 Unirea Sannicolau Mare (5 – 6, dupa penalty-uri)
Flacara Parta 2 – 2 CSM Lugoj (6 – 7 dupa penalty-uri)
Viitorul Cruceni 2 – 1 Pobeda Star Bisnov
Timisul Sag 3 – 1 CS Sanandrei-Carani
CSC Liebling 4 – 1 CSO Deta
Cocosul Ortisoara 2 – 2 Millenium Giarmata (6 – 7, dupa penalty-uri)
Gloria Mosnita Noua 4 – 1 CS Universitatea de Vest Timisoara
CS Comlosu Mare 5 – 2 Vointa Masloc-Pischia

Odata cu aceste rezultate au fost stabilite si sferturile de finala ale competitiei in Timis: