Cu un pas mai aproape de bronz! Informatica Timisoara castiga primul meci al finalei mici

TIMISOARA. Sala Constantin Jude a fost locul de desfasurare al primului meci din seria de maximum trei partide ale finalei mici la futsal. Marea perdanta din semifinale, Informatica, a intalnit FK Odorheiu Secuiesc intr-un meci deschis oricarui rezultat, cu atat mai mult cu cat in sezonul regulat ambele partide s-au terminat la egalitate.

Nu a mai fost cazul si astazi, cand violetii banateni au trecut clar de „secui” dupa un meci care practic fara istoric. Elevii lui Robert Lupu s-au impus dupa doua reprize simetrice ambele incheiate cu scorul de 2-0, pentru un total de 4-0!

Capitanul Thiago Alcantara, Ilas – romanul care poate merita mai multe minute in acest sezon si portarul Molina (si el merita mai multe prezente) au fost marcatorii partidei.

Cu 1-0 la general, Informatica va juca partida a doua la Odorhei luni. In caz de egalitate dupa aceasta partida, intalnirea decisiva va avea loc tot in localitatea harghiteana.