Site icon Opinia Timisoarei

Copilă de 15 ani, rănită într-un accident în Timiș. Șoferul mașinii în care se afla era începător

Un autoturism inmatriculat in Romania a derapat si a parasit carosabilul pe autostrada Nr. 8 (E66) linga frontiera dintre Austria si Ungaria. un pasager a decedat si 4 sunt grav raniti.

TIMIȘOARA. O fată de 15 ani a ajuns la spital, marți după-amiază, după ce a fost implicată îtr-un accident rutier în județul Timiș. Ea se afla într-o mașină condusă de un tânăr de 18 ani.

CITESTE SI: VIDEO. ‘Șoseaua Morții’, DN6, împânzită de polițiști. Vitezomani din Timiș, lăsați fără permise pe bandă rulantă. Intre ei, un sofer de 73 de ani

Un tânăr de 18 ani, a condus un autoturism pe DJ 609, dinspre localitatea Cladova înspre localitatea Cliciova, iar, la un moment dat, la intersecția cu DJ 609 B, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce circula regulamentar, condus de către un bărbat, de 43 de ani”, a transmis IPJ Timiș.

În urma accidentului, o tânără de 15 ani, pasageră în autoturismul condus de tânărul de 18 ani, a fost rănită și dusă la spital pentru investigații medicale.

Ambii șoferi, au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

Exit mobile version