Cine e pe primul loc? CFR! CFR! Timisoara, prima la mijlocul turului din Superliga

TIMISOARA. Nou-promovata in Superliga de fotbal feminin CFR Timisoara a reusit meciul sezonului in derby-ul cu Tg. Mures, disputat astazi pe stadionul de la Gara Mare! „Leopardele” lui Florin Bugar au invins vicecampioana la zi cu 4-1 (3-0), dupa un meci in care au jucat cu multa dezinvoltura si ambitie.

Oasptele au inceput jocul in jumatatea adversa, dar fara sa isi faca mari ocazii la poarta Mihaelei Durla. In minutul 16, Larisa Sirbovan joaca perfect rolul de pivot si intorce mingea pentru Ionel Voica, aceasta reusind un sut de zile mari in vinclu. Oaspetele acuza jocul, iar dupa nici zece minute, Adelina Ion inscrie din apropierede, dupa o faza la care au mai participat Claudia Bistrian si Larisa Sirbovan. Mai mult, in minutul 34, Ionela Voica este faultat in careu, iar Florina Abrudan a inscris fara emotii, 3-0 la pauza, timp in care vizitatoarele au reusit… o bara!

In partea secunda, muresencele au incercat mult, dar au reusit putin, iar pe un contraatac in minutul 52, Manuela Voica a inscris cu un lob de efect. Alina Borios a reusit golul de oanoare in minutul 52, insa gazdele nu au avut emotii in acest joc. 4-1 dupa un meci de lupta, dar in care CRR a aratat ca are ce ii trebuie pentru a se bate la podium. Florina Abrudan a fost imperiala in aparare, Mihaela Durla s-a descurcat si de aceasta data de minune in poarta, in timp ce gemenele Voica au condus mijlocul terenului, dar au facut si spectacolul.

CFR Timisoara este pe primul loc, in fata campioanei Olimpia cluj si va juca urmatorul meci acasa, cu Real Craiova, duminica de la ora 11.

CFR: Mihaela Durla – Lidia Suvet, Florina Abrudan, Claudia Bistrian, Denisa Heisu, Ozana Ababei, Ionela Voica, Manuela Voica, Elena Obrad, Adelina Ion, Larisa Sirbovan. Au mai jucat: Mihaela Molnar, Bianca Biris, Sabina Scurtu.

1. Fetele cochetele..in primul rand vreau sa va felicit pt jocurile frumoasw pe care le faceti in ultima perioada..multa baft in continuare si tot respectu pt cele mai bune jucatoare.surorile Voica.pupici la toate

• Multe salutari din partea mea, Diana! Te pup!