Opinia Timisoarei

CFR Timisoara, in semifinalele Cupei Romaniei. Mesaj impotriva razboiului, afisat de banateni

TIMISOARA. CFR Timisoara s-a calificat fara mari probleme in semifinalele Cupei Romaniei cu echipa sub 19 ani, dupa ce a trecut cu 9-3 de KSE Targu Secuiesc.

Fotbalistii timisoreni au dominat de la un capat la altul sfertul de finala cu ardelenii si au deschis scorul dupa 6 minute prin David George, jucator care a debutat si in Liga 1. Echipa din Targu Secuiesc a egalat in minutul 10, acesta fiind singurul moment in care banatenii au aveu emotii. La pauza a fost 4-1 pentru CFR Timisoara, pentru ca in cele din urma echipa pregatita la turneul final de Raul Filimon sa se impuna cu 9-3.

David George si Alexandru Trifa au punctat de cate 4 ori, in timp ce Madalin Trion a inscris si el un gol.

Urmeaza un duel feroviar. In semifinale, CFR Timisoara joaca duminica, de la ora 16.00 impotriva lui CFR Turnu Severin, formatie care a invins la limita, 6-5, o fosta finalista a intrecerii, CSM Targu Mures.

La finalul intalnirii din sferturi, timisorenii au si afisat mesajul „Stop War”(opriti razboiul) scris pe un drapel al Ucrainei.