ASU Poli debuteaza in C4 cu VICTORIE! Iata care a fost scorul partidei!

TIMISOARA. Sarbatoare violeta pe Stiinta… In timp ce „echipa autoritatilor” se pregatea sa inceapa meciul cu Chiajna din Liga I, „echipa suporterilor” debuta in Liga a III-a in fata unui adversar de calibru pentru aceste esaloane, Minerul Motru.

Cu o multime de nume noi, Tugui, Badauta, Giuricici, Bilia, dar si cu vechea garda in primul 11, Burtic si Galan, alaturi de mai tinerii Taub, Birau, Contescu, Rebenciuc si Ghinescu, ASU Poli a aratat bine in jocul de astazi, de parca ar juca in fotbalul „profesionist” de mai mult timp.

Impinsi de la spate de jucatorul cu numarul 12, fantasticul public al echipei, Poli a intrat repede in joc si chiar daca a mai avut si mici scapari in defensiva a aratat ca este pregatita pentru urmatorul pas. Capitanul Galan a deschis scorul dupa un 11 metri obtinut de Ghinescu, 1-0, scor la pauza in ciuda faptului ca Poli a mai avut doua bare. Si in partea a doua, amitrionii au aratat ca stapanesc mai bine balonul, marcand si golul doi, prin Birau, care a inscris dupa o centrare perfecta a lui Taub, in minutul 62. Dupa un sfert de ora de la aceasta reusita, Vucea elimina toate emotiile obtinerii unei victorii, punctand si el pe contraatac, din postura de jucator ce a intrat pe teren in repriza secunda. 3-0 avea sa fie scorul final, care a consfiintit o victorie frumoasa si meritata pentru elevii lui Sorin Brindescu.

1. Bravo Poli.Mult succes pe mai departe.Obiectivul Divizia a 2-oa.