Aproape de o rasturnare incredibila de scor! ASU Poli Timisoara pierde la debutul in Divizia B

TIMISOARA. Meci spectaculos pe Dan Paltinisanu, intre doua echipe… stabile din liga secunda! Dupa un inceput curajos, alb-violetii pareau ca pot obtine un rezultat bun, dar dupa un sfert de ora, elevii lui Sorin Brindescu au gafat in aparare. Iar greselile la acest nivel costa… S-a facut 0-1, iar doar in 5 minute, 0-3 dupa alte gafe monumentale in defensiva.

La vestiare s-a intrat cu 0-3, iar in minutul 65 oaspetii inscriu din nou, logic, tot dupa o gafa in aparare! La 0-4 lumea credea ca liga secunda este o palarie mare pentru violeti. Impinsi fantastic de jucatorul cu numarul 12, galeria si publicul, banatenii au revenit in joc. Nu a lipsit mult sa si obtina un rezultat de egalitate, insa in cele din urma Poli – Chindia s-a terminat 3-4. Au marcat Blanaru (2), Giuricici / Cherchex (3), Negut.

Meci spectaculos, insa alb-violetii nu au reusit sa scoata punct. Defensiva a pierdut meciul, iar daca se rezolva problemele in acea parte a terenului, rezultatele se pot imbunatati.

ASU Poli: Mitrea – Stefanovici, Todorov, Galan (cpt), Taub, Bilia, Constantinescu, Teut, Giuricici, Ghinescu, Blanaru. Au mai jucat: Motreanu, Danaricu, Badauta.

asu poli galerie

1. La mai
    mare

2. Urmăresc echipa de la activitatea din liga a cincea.In ultima perioada adică din anul competițional 2015/2016 am devenit si susțină-
    tor financiar.acnsider ca rezultatul de 3-4 cu Târgoviște poate fi trecut ca surpriza demonstrat prin revenirea echipei ASU in repriza a doua.
    Echipa nu trebuie sa se descurajeze,mergem înainte,pentru majoritatea susținătorilor anul competițional 2016-2017 fiind ce acomodare
    cu ligile superioare.
    Hai ASU Poli

3. Noroc pt speranta Timisoarei ca in poarta Chindiei a fost un portar de 16 ani introdus neinspirat de un antrenor de la Targoviste care nu stie sa faca o echipa ! Se bazeaza pe vointa jucatorilor, pe geniul echipei Cherchez…Fara acele goluri ale acestui jucator probabil ca pierdeam rusinos cu o echipa modesta venita din liga 5 ! Mie Timisoara mi s-a parut o echipa modesta pt liga 2…Banatenii nu prea pun pret pe fotbal….La noi aici fotbalul este important, dar nu avem banii lor…

4. Divizia B? Voi vorbiti serios? Devreo 6…7…10 ani s-a schimbat in Liga 1, Liga 2, etc si voi inca sunteti cu Divizia B?