TIMIȘ. Aquatim continuă lucrările la propria rețea de distribuție și oprește apa în fiecare zi a săptămânii viitoare într-o localitate din Timiș.
CITEȘTE ȘI: Razie de proporție la Timișoara. Zeci de motocicliști trași pe dreapta de polițiști. FOTO
În săptămâna 25-29 mai, zilnic între orele 9-15, în Bencecu de Sus se va întrerupe furnizarea apei pentru lucrări de spălare a rețelei de distribuție.
Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, Aquatim recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.
De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro, pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

