TIMIS. Aquatim continuă lucrările la propria de distribuiție și orește apa în fiecare zi a săptămânii într-o localitate din Timiș.
În săptămâna 3-7 noiembrie, zilnic între orele 9-14, în Ianova se va întrerupe furnizarea apei pentru lucrări de spălare a rețelei de distribuție.
Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, Aquatim recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.
De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro, pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

