ACS Poli Timisoara trece pe langa o victorie mare la Ploiesti!

TIMISOARA. Un punct… Mai putin decat 3 puncte, mai mult decat 0 puncte, insa trupa lui Florin Marin a trecut in aceasta seara pe langa o mare victorie pe pamant prahovean.

ACS Poli Timisoara a facut un meci bun pe teritoriul aurului negru, la Ploiesti, si a avut chiar si un gol anulat… un gol care putea aduce gruparea viola mult mai aproape de locurile de play-off! Asa, echipa banateana ramane la o oarecare distanta de primele 6 locuri ale clasamentului, dupa disputarea turului de campionat.

Dupa o prima repriza echilibrata, ACS Poli a deschis scorul in minutul 68 dupa un gol superb inscris de Fernando Llorente. Avantajul nu a durat decat 3 minute, un alt spaniol marcand pentru gazde, Velasco, 1-1. Trupa oaspete a fost echipa care a dominat mai mult jocul, dar in cele din urma s-a multumit cu un punct, intr-un meci in care veteranul arbitru Alexandru Tudor a vrut si a iesit cel mai mult in evidenta. Din pacate…

ACS Poli: Kirschstein – Melinte, Canu, Scutaru, D. Popescu, Llorente , Artean, Sarmov, Barbut, Elek, Goga. Au mai jucat: O.Popescu, Curtean.

1. Din pacate o echipa extrem de prost pregatita fizic si tactic,a fost un joc la intimplare.{si ma refer la Poli}pacat

2. Mai Barbut,mai băiatule ai auzit de expresia:,,Brânză Bună în burduf de caine,,?Dacă nu te trezești ai sa dispari în…neantul fotbaliștilor mediocri!Talent ai,mai lipsește ambiția și mai mult creier