ACS Poli invinsa de Viitorul dupa un joc mediocru si un penalty inventat

ACS Poli Timisoara a pierdut cu 1-2 meciul de pe teren propriu cu Viitorul Constanta. Timisorenii au fost invinsi dupa un penalty inventat si o eroare defensiva in debutul partii a doua.

Debutul duelului cu Viitorul Constanta a fost unul echilibrat pentru ACS Poli, însă în minutul 21, arbitrul Hategan a arătat punctul cu var pentru Viitorul, dupa ce mingea centrata de pe partea stanga a atacului constantean l-a lovit in fata pe Belu. A executat si a transformat lovitura de pedeapsa, Florin cernat.

Scorul pauzei avea sa fie insa 1-1, dupa ce Ianis Zicu a fost gasit excelent in centrul apararii constantene, si a trimis cu pieptul in plasa portii Viitorului.

La doua minute de la reluare, timisorenii au mai gresit o data in aparare, pe centru, Cernat a preluat balonul si l-a trimis pe langa Kirschstein in plasa portii timisorene. Banatenii nu au mai reusit insa sa-si creeze oportunitati de a inscrie pana la finele intalnirii, iar Viitorul a plecat cu toate punctele de pe Dan Paltinisanu.
In runda viitoare, ACS Poli va evolua in deplasare, impotriva Concordiei Chiajna.

1. acest…,,rege al…blaturilor,nesimțire,hoției și Tâlhariei din fotbal(,,meserie,,învățată de la clanul de mizerabili …becali poate sa meargă sa se spânzure!Ar face un bine iubitorilor de fotbal…cinstit!

2. Tatar tu stii despre ce scrii? Vezi tribunele ca sunt GOALE .POLI echipa de suflet a timisorenilor care o cunosc din 1960 nu este si nu va mai fi oricate incercari se vor mai face ( vezi T.Dobos, MArean Iancu, Primaul ROBU)