A venit si prima victorie! Poli Timisoara a invins Metalul Resita

TIMISOARA. Derby zonal doar dupa nume, ASU Poli – Metalul Resita… din Snagov, deoarece ”banatenii de munte” joaca acasa in judetul Ilfov, a consemnat o prima victorie pentru alb-violeti. Una mai clara decat o arata scorul, venita dupa un joc consistent din partea timisorenilor.

Partida a fost ”rezolvata” inca de la pauza, golgheterul echipei Blanaru deschizand scorul, iar Danaricu, un jucator ce se impune din ce in ce mai mult in formula de baza a echipei, a inchis tabela! A fost astfel 2-0 inca din prima parte, scor care avea sa se inregistreze si dupa cele 90 de minute regulamentare.

Primul succes pentru violeti in 5 jocuri, si 4 puncte acumulate, si 0 pentru ”banatenii” din Snagov.

ASU Poli: A. Constantinescu – Motreanu, Telescu, Cr. Galan (cpt.), Todorov – Birau, Giuricici, Bilian, Danaricu (Badauta ’57), Ghinescu (Vucea ’79) – St. Blanaru (Margarit ’64).

In runda viitoare timisorenii vor juca in deplasare impotriva lui CS Mioveni, echipa care in aceasta runda a obtinut o remiza alba in meciul cu UTA Batrana Doamna.