Site icon Opinia Timisoarei

A făcut praf un refugiu STPT după ce a zburat peste trotuar și peste pista de biciclete. Un șofer a intrat cu mașina în stație la Timișoara

TIMIȘOARA. Accident în zona Piața Consiliul Europei din Timișoara, duminică.

Un șofer a pierdut controlul direcției, a zburat peste trotuar și peste pista de biciclete și a izbit refugiul unei stații de transport, oprindu-se pe spațiul verde.

CITEȘTE ȘI: Se caută constructor. La 3 ani de la Timișoara Capitală Europeană a Culturii, primăria lansează licitația pentru MultipleXity, centrul cultural dedicat artei, tehnologiei și experimentului

Soferul conducea cu viteză mare pe șoseaua era umedă

Din fericire, nimeni nu a fost rănit în accident. Conducătorul auto a fost testat de polițiști, iar rezultatele au arătat nu băuse înainte de a se urcă la volan.

Refugiul stației STPT este distrus.

FOTO: Info Trafic/Facebook

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la redactie@opiniatimisoarei.ro,  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Exit mobile version