TIMISOARA. Carambol la Timisoara, marti seara. Cinci masini si un tramvai s-au ciocnit, la Pădurea Verde, pe strada Gheorghe Adam.
O femeie de 49 de ani, pasagera într-una dintre mașini, a ajuns de urgență la spital.
De vină a fost un șofer de 23 de ani care nu a adaptat viteza la condițiile de drum și a pătruns pe contrasens. Aici a lovit alte mașini care la rândul lor au lovit și tramvaiul.
”La data de 27 mai 2025, în jurul orei 18:14, poliţiştii Biroului Rutier Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Gheorghe Adam din municipiu, ar fi avut loc un accident rutier în care au fost implicate cinci autoturisme și un tramvai. În urma impactului a rezultat o victimă, respectiv o femeie în vârstă de 49 de ani, pasageră într-unul dintre autoturisme, care a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale”, a transmis IPJ Timiș.
Toți conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, iar rezultatele au fost negative.
Polițiștii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.