VIDEO! Ce au avut de spus cei de la ACS Poli dupa victoria cu Pandurii Targu Jiu!

Claudiu Belu, Silviu Balace, Szabolcs Szekely si Fabian Himcinschi au vorbit dupa succesul obtinut de echipa timisoreana pe terenul vicecampioanei. ACS Poli s-a impus cu 1-0 la Targu Jiu si s-a indepartat de zona periculoasa.

VEZI  MAI JOS VIDEO DECLARATIILE DATE DUPA MECI DE CEI DE LA ACS POLI!

Video-ul nu poate fi incarcat.

‘In fiecare meci intru cu gandul de a marca, de a castiga echipa. Asa am gandit toata saptamana meciul, numai victorie, pentru ca alt rezultat nu ne era bun si nu reuseam sa ramanem in Liga I’, a spus Belu, marcatorul unicului gol al meciului dintre Pandurii si Timisoara.

La meciul de duminica, Balace a bifat primele minute in acest an pentru ACS Poli, jucatorul de 35 de ani revenind in primul 11 al timisorenilor dupa o pauza de zece etape. ‘Am mers la Targu Jiu cu gandul sa jucam fotbal si in principiu sa nu pierdem, ne-a iesit, am dat dovada de caracter, am muncit mult si am reusit chiar sa castigam. Sunt trei puncte extraordinar de importante pentru echipa noastra”, a spus Balace.

„Se pare ca Pandurii nu mai e ce era anul trecut, cred ca anul trecut Eric a facut cateva echipe bune si echipa mergea mai bine si datorita lui. Dar ei mai au si alti jucatori foarte buni si cred ca odata cu venirea domnului Grigoras o sa-si revina si o sa castige multe meciuri de acum incolo. Insa ceea ce ne intereaza pe noi este situatia noastra, e foarte bine pentru noi ca am castigat cu Pandurii, chiar am meritat victoria, chiar am avut mai multe ocazii ca si ei si am facut un meci bun”, a spus Szekely care a ratat o ocazie mare in minutul 77 al jocului.
Asa cum a anuntat inainte de meci, Alexa i-a dat sansa in ecul cu Pandurii si lui Himcinschi, atantul sosit in iarna la Timisoara aflandu-se la a doua aparitie in tricoul lui ACS Poli, dupa ce a mai bifat 6 minute in meciul cu FC Brasv. ‘Am trecut printr-o situatie dificila, dar cu pasi marunti speram sa indeplinim obiectivul. Am facut un meci bun, toti jucatorii au jucat bine, am fost motivati de domn profesor, ne-a stat capul tot la cele trei puncte si ne-a ajutat Dumnezeu”, a spus Himcinschi dupa joc.