Victorie violeta pentru ASU Poli Timisoara. Sorescu a inscris golul de 3 puncte

TIMISOARA. ASU Poli Timisoara s-a impus in aceasta dupa-masa, la limita, cu 1-0 (1-0), prin golul marcat de Deian Sorescu, dupa un meci in care a evoluat aproape tot jocul in superioritate numerica contra celor de la Sportul Snagov.

Timisorenii fac 51 de puncte si se urca pe locul 6. Snagovul ramane cu 44 de puncte si sta pe locul 9, departe de grijile retrogradarii. Golul victoriei a venit din piciorul lui Deian Sorescu, aceasta marcand in prelungirile primei parti singurul gol al intalnirii. Golgheterul echipei a ales sa semneze cu Dinamo din sezonul urmator.

Partida nu a fost deosebit de spectaculoasa, jocul fiind destul de fragmentat si cu multe duritati. Ferfelea de la oaspeti a vazut inca din minutul 15, cartonasul rosu, pentru un fault la Danut Bilia.

Spectacol a fost mai mult in tribune, acolo unde peste 500 de spectatori si-au vazut de „meciul” lor, incurajand, cum numai eu stiu, favoritii.

ASU Poli: Dur-Bozoanca – Bilia, Mera (c), Scutaru, Taub (Giuricici 57′) – Krausz, Coada (Poparadu 68′), Ghinescu – Sorescu, Plamada (Lazea 86′), Nicolae.