Victorie la Lugoj pentru ACS Poli. Trupa lui Alexa s-a impus cu 2-0 in fata divizionarei C, Vulturii

Dupa infrangerea suferita vineri in fata celor de la Mama Mia Becicherecul Mic pe ‘Dan Paltinisanu’, timisorenii au intalnit sambata dimineata, in deplasare, o alta echipa din Liga a III-a, Vulturii Lugoj.
 Alexa a inceput la Lugoj cu un unsprezece diferit fata de cel folosit in jocul cu Becicherecul: Pap, Belu, Scutaru, Canu, Balace, Barbut, Lazar, Sana, Eduardo, Kneeshaw si Stavric.
Atacantul sarb si mijlocasul brazilian transferati de timisoreni in aceasta vara au avut primele ocazii ale meciului, dar golul a venit de la englezul Kneeshaw in minutul 22, acesta marcand cu un sut de la 17 metri.
Inainte de pauza, Stavric a fost eliminat pentru un fault, dar timisorenii nu au ramas in inferioritate numerica, in atacul lui ACS Poli  intrand Alexandru Popovici(37′), cel care a si obtinut in debutul reprizei a doua penalty-ul din care Alexandru Lazar avea sa inscrie al doilea gol al trupei lui Alexa pe terenul celor din Lugoj.
Tot Popovici a avut in minutul 66 ocazia de a face 3-0, dar sutul sau de la limita careului a tintit transversala.
S-a incheiat, asadar, 2-0 pentru divizionara B, care saptamana viitoare va mai sustine un test, in fata colegei de serie din Liga a II-a, FC Caransebes.
ACS Poli: Pap(Haidau, 80′), Belu, Scutaru(Todorov, 46′), Canu, Balace, Barbut(Poparadu, 61′), Lazar, Sana, Eduardo(Nanu, 75′), Kneeshaw si Stavric(Popovici, 37′)