Victorie clara pentru ACS Poli in meciul de verificare cu divizionara C, FC Hunedoara

Nevoiti sa stea in etapa a VI-a a Ligii a II-a, din cauza numarului impar de echipe din serie, timisorenii au disputat sambata un amical in compania formatiei FC Hunedoara.

Trupa lui Alexa, care venea dupa infrangerea suferita saptamana trecuta la Resita,  s-a impus cu 5-0 in fata divizionarei C.
ACS Poli a inceput meciul cu Pap, Belu, Bocsan, Scutaru, Neagu, Popescu, Keita, Dragomir, Boldea, Stavric si Pedro Henrique, iar primul gol al meciului si singurul din prima repriza  a venit de la Neagu(22′), dupa un sut-centrare de pe stanga.
Celelalte goluri au venit pentru echipa timisoreana in ultimele zece minute de joc.  Kneeshaw a marcat in minutul 81 cu un sut din 12 metri,  Popovici a facut 3-0, trei minute mai tarziu, dupa ce l-a driblat pe portarul hunedorenilor, iar nou-venitul Rody a inscris si el primul sau gol la Timisoara, in minutul 86, dupa o pasa a lui Popovici. Canu a inchis tabela in ultimul minut, marcand cu capul din careu.
ACS Poli joaca urmatorul meci in Liga a II-a, vineri, acasa, cu FC Bihor Oradea.

ACS Poli: Pap, Belu, Bocsan, Scutaru, Neagu, Popescu, Keita, Dragomir, Boldea, Stavric si Pedro Henrique

Au mai jucat: Morariju, Trandu, Poparadu, Lazar si Popovici, Carlos Eduardo, Canu, Todorov,  Nanu, Smaranda, Balace, Kneeshaw si Rody