Viciere de rezultat! ACS Poli Timisoara a pierdut la Dinamo doar pe mana fluierasilor

Exista o vorba din batrani, conform careia ‘la omul sarac nici boii nu trag’, iar ‘boii’ in seara asta au fost arbitrii desemnati la jocul dintre Dinamo si ACS Poli. Acestia au stabilit si scorul final, cu atat mai mult cu cat Dinamo a marcat dintr-un ofsaid mare, iar timisorenilor le-a fost refuzat un penalty clar.

Vorbind strict despre meciul din runda a VI-a din play-out, Dinamo a dominat prima repriza, a avut ocazii mari, dar Straton a pastrat tabela nemodificata pana la pauza. In partea secunda, violetii au prins curaj, au avut cateva ocazii in debutul partii secunde, dar totul s-a naruit in minutul 74, cand dupa o bara a lui Torje, Moldoveanu a marcat nestingherit din ofsaid.Pe final, Torje l-a faultat pe Ciucur in careu, dar arbitrul Kovacs nu a vazut nimic, iar partida s-a incheiat cu victoria mincinoasa a gazdelor, 1-0 (0-0).

ACS Poli ramane pe loc de baraj, dar se anunta zile si mai negre pentru echipa pregatita de Rica Neaga.

Dinamo: Penedo – Dudea, Maric, R. Grigore, Olteanu – Hanca, Mahlangu, Nistor – R. Moldoveanu, D. Popa, Salomao. Au mai jucat: Torje, Nemec, Ion Gheorghe. Antrenor: Florin Bratu ACS Poli: Straton – Straut, Melinte, Cinu, Rat – Al. Munteanu, Artean, Vasvari – Birnoi, Al. Popovici, Ciucur. Au mai jucat: Harut, Canu, Draghici. Antrenor: Adrian Neaga

Sursa foto: gsp.ro