Noutati :

Vestea EXCELENTA pe care Nicolae Robu o aduce soferilor din Timisoara, inainte de Paste!

10 aprilie, 2015 - 11:09 AM
Autor: Anonim      
Categorie: ADMINISTRATIE
3

TIMISOARA. In prag de sarbatoare, Primarul Nicolae Robu le aduce o veste buna soferilor din Timisoara. Extrem de bucuros, edilul a transmis pe Facebook ca proiectul pentru „unda verde” la semafoarele din oras a fost deblocat.

„Ieri, 09.04.2015, Curtea de Apel Timisoara, Sectia Contencios Administrativ si Fiscal, a emis Hotararea nr. 2654
prin care se da dreptate Primariei Timisoara in disputa cu tandemul Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor – firma UTI, pe tema castigatoarei licitatiei pentru implementarea proiectului cu finantare europeana „Sistem computerizat de management al traficului””, a scris primarul pe Facebook.

Practic, este vorba despre sistemul inteligent care permite soferilor sa prinda culoarea verde a semaforului fara sa fie nevoiti sa opreasca la fiecare intersectie.

„Deci, putem incepe, de-acum, si implementarea ultimului proiect pentru care avem finantare europeana, proiect extrem de important, care ne va asigura mult dorita UNDA VERDE la semafoarele din Timisoara. Daca va bucurati de aceasta noua reusita a administratiei pe care o conduc, clicuiti Like, daca nu va bucurati, postati textul „Ce ma intereseaza pe mine unda verde! Cum n-am avut-o pana acum, am fi putut trai si de-acum inainte fara ea!” :))”, a mai spus edilul.

Rating

  • 3comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. Nimic nou, dom primare: tot Ciuhandu a fost primul și cu asta, că-ți place, ori că ba.

  2. Nu se mai reorganizeaza circulatia la pasajul Jiul !!!

  3. UNDA VERDE la semafoarele din Timisoara. Excelenta treaba, dar … .
    Stimata redactie, aflati si care sunt arterele pe care se instaleaza „unda verde”, cine a facut proiectul (daca este finalizal), cine-l va implementa si in cat timp. Ar fi interesanta o „harta a Timisoarei” cu aceste artere.
    Apropo, pe cand celelalte „retusari curente” relative la semaforizari, marcaje, indicatoare rutiere? (nu astept raspuns ca de fapt nu exista raspuns; cei in drept sa le rezolve nu prea le au cu problema)