Unirea Urziceni – Poli Timisoara 1-1. Poli Timisoara a scapat de infrangere si la Urziceni

min 90+2 Poli rateaza ocazia de a se apropia la 3 puncte de liderul Otelul Galati. Elevii lui Cosmin Contra nu au reusit decat un rezultat de egalitate pe terenul Unirii Urziceni, clasata pe penultimul loc al Ligii 1. min 89 Pantilimon scoate senzational in lateral un sut surprinzator al lui Rusescu. min 86 Poli trece pe langa desprindere. Cosmin Conbtra a centrat perfect in careu insa atat Chiacu, Axente si Cisovsky au trecut pe sub balon min 83 Ialomitenii sunt pe val si forteaza victoria. Rusescu trage de la 19 metri, insa mingea rade stalpul din stanga portii lui Pantilimon min 80 Unirea reuseste egalarea prin Dinu Todoran. Golul a venit dupa o combinatie foarte frumoasa Semedo - Todoran. Semedo il gaseste excelent pe Todoran in careu, iar acesta inscrie cu un sut in diagonala pe sub Pantilimon. min 79 Chiacu ii ia locul lui Lukas Magera min 70 Ocazie mare pentru Poli cu 20 de minute inainte de finalul partidei. Magera a reluat cu capul o minge venita din corner, insa balonul a trecut milimetric pe langa poarta lui Cernea. Portarul ialomitenilor era batut. min 70 Matei intra in locul lui Muzac. min 66 Poparadu vede si el un cartonas galben min 61 Antrenorul Cosmin Contra il trimite in teren pe jucatorul Cosmin Contra. Gurita ii ia locul lui Patras min 60 Vasile Maftei executa foarte bine o lovitura de la 30 de metri direct pe poarta timisorenilor, insa Pantilimon e pe faza. min 57 Popovici vede un cartonas galben min 57 Ialomitenii fac prima schimbare T osca intra in teren in locul lui Goge min 54 Poli deschide scorul la Urziceni. Autorul golului, Alexandru Popovici. Popovic a scapat singur pe poarta, a intrat in careu, l-a pacalit pe Cernea si a inscris in poarta goala. min 46 A inceput repriza a doua a meciului Unirea Urziceni - Poli Timisoara min 46 O prima schimbare la Poli Popovici ii ia locul accidentatului Sepsi min 45+2 Finalul primei reprize. La pauza Unirea Urziceni si Poli Timisoara se afla la egalitate, 0-0. min 44 Final cu hohote de ras pe stadionul din Urziceni. Arbitrul fluiera initial finalul reprizei cu trei minute inainte de expirarea timpului, insa isi da seama de eroare si reia jocul cu o minge de arbitru. min 38 Sut Musat de la 17 metri, mingea trece peste poarta alb-violetilor min 30 Pe teren propriu jucatorii Unirii Urziceni reusesc sa se mobilizeze in fata adversarilor puternici. Din Baragan formatii ca Steaua, FC Vaslui sau CFR Cluj au plecat fara niciun punct. Doar Rapid a reusit sa scoata un egal de pe terenul ialomitenilor. min 22 Cisovsky il faulteaza pe Rusescu si se acorda lovitura libera. Tot Rusescu executa lovitura libera, insa balonul trece peste poarta lui Pantilimon min 15 Axente a cautat coltul lung cu o executie pretentioasa. Mingea s-a dus in afara terenului min 11 Rusescu paseaza la intalnire pentru Semedo in careul advers, dar mingea ajunge in bratele lui Pantilimon. Din cauza accidentarilor, Cosmin Contra a fost nevoit sa improvizeze in aceasta partida. Patras si Poparadu sunt jucatorii veniti de la echipa a doua si cu care Gurita incearca sa ramana neinvins in acest campionat. min 5 Primul sut spre poarta lui Cernea ii apartine lui Cisovsky. O faza prelungita de atac a timisorenilor. Patras a centrat in careu, fundasii ialomnitenilor au respins pana la Cisovsky care a sutat de la 20 de metri mult peste poarta amfitrionilor min 1 A inceput partida din Baragan

Poli incearca sa uite de esecul din Cupa Romaniei de miercuri in fata vicecampioanei Unirea Urziceni. Partida ce va incepe la ora 17.00 va putea fi urmarita livetext pe www.opiniatimisoarei.ro In 9 partide directe, timisorenii au reusit sa se impuna doar o singura data in fata ialomitenilor, 1-0 chiar in primul meci care le-a adus fata in fata. Situatia s-a schimbat radical insa in acest campionat, după cateva sezoane fantastice, Unirea fiind acum amenintata cu retrogradarea. De altfel, echipa actualmente pregatită de Octavian Grigore, nu a mai castigat in Liga 1 din septembrie, perioada in care a contabilizat o remiza si patru infrangeri. In plus, ialomitenii au parasit Cupa, fiind eliminati  de Goria Bistrita. Iata echipele care se vor infrunta in aceasta dupa amiaza: Urziceni: Cernea - Blay, Mehmedovic, Maftei, Musat - Goge, Todoran, Muzac, Filip - Semedo, Rusescu. FC Timisoara: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Luchin, Sepsi - Tames, Poparadu, Burca, Patras - Magera, Axente.

min 90+2 Poli rateaza ocazia de a se apropia la 3 puncte de liderul Otelul Galati. Elevii lui Cosmin Contra nu au reusit decat un rezultat de egalitate pe terenul Unirii Urziceni, clasata pe penultimul loc al Ligii 1.

min 89 Pantilimon scoate senzational in lateral un sut surprinzator al lui Rusescu.

min 86 Poli trece pe langa desprindere. Cosmin Conbtra a centrat perfect in careu insa atat Chiacu, Axente si Cisovsky au trecut pe sub balon

min 83 Ialomitenii sunt pe val si forteaza victoria. Rusescu trage de la 19 metri, insa mingea rade stalpul din stanga portii lui Pantilimon

min 80 Unirea reuseste egalarea prin Dinu Todoran. Golul a venit dupa o combinatie foarte frumoasa Semedo – Todoran. Semedo il gaseste excelent pe Todoran in careu, iar acesta inscrie cu un sut in diagonala pe sub Pantilimon.

min 79 Chiacu ii ia locul lui Lukas Magera

min 70 Ocazie mare pentru Poli cu 20 de minute inainte de finalul partidei. Magera a reluat cu capul o minge venita din corner, insa balonul a trecut milimetric pe langa poarta lui Cernea. Portarul ialomitenilor era batut.

min 70 Matei intra in locul lui Muzac.

min 66 Poparadu vede si el un cartonas galben

min 61 Antrenorul Cosmin Contra il trimite in teren pe jucatorul Cosmin Contra. Gurita ii ia locul lui Patras

min 60 Vasile Maftei executa foarte bine o lovitura de la 30 de metri direct pe poarta timisorenilor, insa Pantilimon e pe faza.

min 57 Popovici vede un cartonas galben

min 57 Ialomitenii fac prima schimbare T osca intra in teren in locul lui Goge

min 54 Poli deschide scorul la Urziceni. Autorul golului, Alexandru Popovici. Popovic a scapat singur pe poarta, a intrat in careu, l-a pacalit pe Cernea si a inscris in poarta goala.

min 46 A inceput repriza a doua a meciului Unirea Urziceni – Poli Timisoara

min 46 O prima schimbare la Poli Popovici ii ia locul accidentatului Sepsi

min 45+2 Finalul primei reprize. La pauza Unirea Urziceni si Poli Timisoara se afla la egalitate, 0-0.

min 44 Final cu hohote de ras pe stadionul din Urziceni. Arbitrul fluiera initial finalul reprizei cu trei minute inainte de expirarea timpului, insa isi da seama de eroare si reia jocul cu o minge de arbitru.

min 38 Sut Musat de la 17 metri, mingea trece peste poarta alb-violetilor

min 30 Pe teren propriu jucatorii Unirii Urziceni reusesc sa se mobilizeze in fata adversarilor puternici. Din Baragan formatii ca Steaua, FC Vaslui sau CFR Cluj au plecat fara niciun punct. Doar Rapid a reusit sa scoata un egal de pe terenul ialomitenilor.

min 22 Cisovsky il faulteaza pe Rusescu si se acorda lovitura libera. Tot Rusescu executa lovitura libera, insa balonul trece peste poarta lui Pantilimon

min 15 Axente a cautat coltul lung cu o executie pretentioasa. Mingea s-a dus in afara terenului

min 11 Rusescu paseaza la intalnire pentru Semedo in careul advers, dar mingea ajunge in bratele lui Pantilimon.

Din cauza accidentarilor, Cosmin Contra a fost nevoit sa improvizeze in aceasta partida. Patras si Poparadu sunt jucatorii veniti de la echipa a doua si cu care Gurita incearca sa ramana neinvins in acest campionat.

min 5 Primul sut spre poarta lui Cernea ii apartine lui Cisovsky. O faza prelungita de atac a timisorenilor. Patras a centrat in careu, fundasii ialomnitenilor au respins pana la Cisovsky care a sutat de la 20 de metri mult peste poarta amfitrionilor

min 1 A inceput partida din Baragan

Poli incearca sa uite de esecul din Cupa Romaniei de miercuri in fata vicecampioanei Unirea Urziceni. Partida ce va incepe la ora 17.00 va putea fi urmarita livetext pe www.opiniatimisoarei.ro
In 9 partide directe, timisorenii au reusit sa se impuna doar o singura data in fata ialomitenilor, 1-0 chiar in primul meci care le-a adus fata in fata.
Situatia s-a schimbat radical insa in acest campionat, după cateva sezoane fantastice, Unirea fiind acum amenintata cu retrogradarea. De altfel, echipa actualmente pregatită de Octavian Grigore, nu a mai castigat in Liga 1 din septembrie, perioada in care a contabilizat o remiza si patru infrangeri. In plus, ialomitenii au parasit Cupa, fiind eliminati  de Goria Bistrita.
Iata echipele care se vor infrunta in aceasta dupa amiaza:
Urziceni: Cernea – Blay, Mehmedovic, Maftei, Musat – Goge, Todoran, Muzac, Filip – Semedo, Rusescu.
FC Timisoara: Pantilimon – Helder, Cisovsky, Luchin, Sepsi – Tames, Poparadu, Burca, Patras – Magera, Axente.

1. Cum m-am asteptat Timisoara nu a stralucit,iar Panti a primit iar un gol de maidan PE SUB picioare…Urmeaza Otelul apoi deplasarea cu Dinamo,realist vorbind,daca scoatem 2 puncte,este bine,la cum se abordeaza un meci NU vad sa invingem Otelul…