Un esec, un egal si o victorie pentru ACS Poli Timisoara in cantonamentul din Antalya

TIMISOARA. A devenit o traditie ca majoritatea echipelor din Romania sa isi „petreaca” pregatirea centralizata de iarna in Antalya (Turcia). ACS Poli nu face nota discordanta si se pregateste de saptamana trecuta in locul mentionat.

Sambata, trupa lui Florin Marin a sustinut primul meci amical din Turcia, fiind invinsa de prim-divizionara bulgara (locul 8 in campionatul intern) Botev Plovdiv cu 1-4. Fundasul Bocsan a marcat spre finalul golul de onoare al trupei ce joaca in alb si violet.

Astazi (luni), ACS Poli a sustinut un triunghiular in compania a doua echipe de liga secunda, Sopron (locul 11 divizia a doua maghiara) si LASK Linz (locul 3, divizia a doua austriaca). A fost 1-1 cu trupa din Ungaria, pentru banateni egaland Melinte si 2-0 cu gruparea din Tara Valsului, ambele goluri fiind marcate de Llorente.

De mentionat ca ambele partide s-au disputat pe durata unei reprize de 45 de minute.

Lotul deplasat in Antalya, unde echipa va sta pana in 2 februarie este urmatorul: Madalin Smaranda, Daniel Rusu (portari) / Claudiu Belu, Cristian Bocsan, Gabriel Canu, Harald Fridrich, Cristian Scutaru, Daniel Popescu, Cristian Melinte, Catalin Doman, Javier Hernandez, Ovidiu Popescu, Deian Sorescu, Dorin Goga, Ianis Zicu, Fernando Llorente, Cristi Barbut, Pedro Henrique, Robert Elek, Andrei Santean, Prince Rajcomar (jucatori de camp).