TGV-ul din Banat! Fetele de la CFR Timisoara, victorie astronomica impotriva Fair-Play Bucuresti!

TIMISOARA. Ce incepe prost, se termina extraordinar! Extraordinar de bine. Superliga de fotbal feminin a programat in acest weekend etapa a treia. Fetele de la CFR au stat prima runda, apoi au invins etapa trecuta la Prundu Bargaului cu 7-1, ca astazi sa intalneasca Fair Play Bucuresti.

Dupa 15 minute, oaspetele aveau 2-0, dupa doua goluri trase la indigo. Alexandra Gheorghiu si Carolina Solonca au punctat cu suturi frumoase de la 16 metri, iar spectatorii prezenti la joc isi faceau probleme… Insa nu a fost cazul, chiar ca pana la pauza fetele lui Florin Bugar aveau doar sa egaleze, Loredana Sas (11 m) si Larisa Sirbovan ducand scorul la 2-2.

In repriza secunda a fost insa festival de goluri la poarta oaspete, care odata cu trecerea timpului au cazut fizic si psihic. Loredana Sas a inscris in 5 minute de trei ori si problema invingatoarei nu se mai punea. Apoi Larisa Sirbovan a mai inscris de trei ori, iar Adelina Ion, Mihaela Molnar si Claudia Bistrian au punctat cate o data pentru un incredibil 11-2!

Un apetit ofensiv de remarcat pentru „leoparde”, care etapa viitoare merg in Maramures pentru partida cu Independenta Baia Mare.

CFR Timisoara: Mihaela Durla, Elena Obrad, Claudia Bistrian, Florina Abrudan, Denisa Heisu, Ozana Ababei, Mihaela Molnar, Ionela Voica, Manuela Voica, Larisa Sirbovan, Loredana Sas. Au mai jucat: Cristina Stefan, Lidia Suvet, Adelina Ion, Casiana Chisereu, Roxana Rotaru.