Si-au impartit punctele. Poli Timisoara obtine doar o remiza in fata lui ASA Targu Mures

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara si ASA Targu Mures au jucat in fata unui stadion gol la Cluj, iar la capatul unei partide anoste au obtinut fiecare cate un punct.

Poli a inceput duelul de la Cluj cu doua schimbari in primul 11 fata de runda precedenta, si cu Fucek titularizat in premiera de Ionut Popa. Prima repriza a intalnirii a fost una fara ocazii importante de poarta, cu doua echipe care au parut mai mult sa se studieze. Singura oportunitate de luat in seama a aparut in minutul 42, cand Barbut a ‘furat’ o minge de la unul din fundasii ardelenilor, a patruns in careu pe partea dreapta, insa centrarea sa a fost retinuta cu siguranta de fostul portar al lui Poli, Eduard Pap.

La patru minute de la reluare, acelasi Barbut a scapat catre poarta ardeleana, insa talonat de unul din fundasii mureseni a ratat centrarea.
In minutul 57, o centrare a lui Nicolita l-a gasit pe Marius Constantin, acesta a atins balonul si l-a trimis in poarta lui Straton, insa golul a fost anulat pentru o pozitie de offside.
Doua minute mai tarziu, Barbut a avut o cursa de aproximativ 60 de metri, a reusit sa centreze in marginea careului, insa Fucek a trimis din 16 metri peste poarta lui Pap.
In minutul 76, Soljic a gresit o pasa, aceasta a ajuns la Ciolacu, insa fotbalistul Muresului a tras in plasa laterala din marginea careului de 16 metri.
In minutul 83, Alexandru Popovici, intrat in teren de doar doua minute a scapat catre poarta ardelenilor, a sutat, insa a fost blocat fara probleme de Pap, aceasta fiind si ultima ocazie notabila a intalnirii. S-a incheiat 0-0, iar ambele echipe au ajuns la 10 puncte castigate in acest sezon din Liga 1. In runda urmatoare, timisorenii primesc pe teren propriu pe CSMS Iasi, in 20 februarie, de la ora 18.