Seara extraordinara pentru handbalul din Timisoara! Poli bate si in retur OIF Arendal si merge mai departe

TIMISOARA. SCM Poli merge in tururile principale ale Cupei EHF dupa ce a reusit o dubla victorie cu norvegienii de la OIF Arendal. Banatenii au castigat in deplasare cu 24-23, iar astazi cu 27-26 la capatul unui meci electrizant.

Inceputul de joc a fost echilibrat, niciuna dintre echipe nereusind sa se desprinda pana in minutul 20. Apoi, violetii au apasat pe acceleratie si au intrat cu un +4 excelent la vestiare, 16-12. Diferenta s-a marit pana la sase goluri in repriza secunda, insa finalul a fost pe muchie de cutit, portarii lui Poli au tinut echipa in joc, in momente cand gazdele jucau cu doi oameni mai putin pe teren. S-a incheiat 27-26, intr-un joc in care linia de 9 metri a facut legea si Poli merge mai departe. Vuk Milosevic si Simovic, cu 6, respectiv 5 goluri au fost cei mai buni marcatori ai invingatorilor.

Poli se califica in turul urmator cu 4 victorii in cupele europene si inchide cu dreptul o zi sportiva europeana pentru Timisoara.

1. Sa speram ca jocul dezordonat,lipsa de concentrare si precipitarea in momentele cheie vor fi analizate cu Seriozitate si nu se va trece peste ele cu…automultumirea…superficiala a calificarii!Ar fi pacat de drumul parcurs pina aici si pentru ceea ce Timisoara ar putea realiza in acest an!