Scor de tenis pentru Informatica Timisoara in deplasarea de la Sfantu Gheorghe

TIMISOARA. Informatica Timisoara a ajuns la patru victorii in noul sezon dupa ce s-a impus fara pobleme si pe terenul lui lanternei rosii din prima liga de fotbal in sala,Spicom Sfantu Gheorghe.

Banatenii au condus meciul de la un capat la altul, in timp ce adversarii au pus de putine ori probleme detinatorilor Cupei Romaniei. Capitanul Milos Simic a ajuns la al treilea meci consecutiv in care inscrie si al doilea la rand in care puncteaza de doua ori. Pana la pauza Informatica avea sa rezolve definitiv ecuatia formatiei castigatoare. Ilas, Savio si antrenorul Robert Lupu au inscris fiecare cate o data si au dus scorul la 5-0.

Partea secunda s-a disputat dupa aceleasi coordonate, cu o echipa timisoreana in ofensiva permanenta si cu o formatie gazda care incerca sa limiteze proportiile dezastrului. Felipe Oliveira a fost si el foarte aproape de a inscrie la jumatatea reprizei secunde, insa mingea trimisa de el a lovit bara transversala a portii ardelene.
Informatica a reusit sa mai inscrie o data in finalul reprizei secunde, prin Savio Valadares, acesta stabilind si scorul final, 6-0.

Formata timisoreana ajunge la 13 puncte si urca pe locul al doilea in prima liga, insa are si un meci in minus jucat fata de celelalte echipe. Banatenii vor juca in runda viitoare pe teren propriu impotriva liderului la zi al campionatului, Autobergamo Deva.