Sansa ratata. SCM Poli Timisoara pierde la limita duelul la handbal cu CSM Bucuresti

Dupa victoria miraculoasa obtinuta in conditii grele la Bucuresti cu CSM, Poli a abordat cu incredere jocul doi din play-off-ul Ligii Nationale de handbal masculin contra aceluiasi adversar, mai puternic din multe puncte de vedere.

Jocul, disputat in Sala Constantin Jude a fost extrem de echilibrat, apararile si portarii celor doua grupari facand efectiv minuni. In prima parte, ambele formatii au fost la conducere, apoi vizitatorii au avut mai multa luciditate, incheind repriza intai cu 13-10 su ducandu-se la 18-14, in minutul 50. Banatenii, chiar daca nu au excelat in atac, din contra, avand multe nereusite pe semicerc, au revenit cumva in joc si s-au apropiat la un punct in spatele adversarului in ultimul minut de joc. Istoria din primul meci nu s-a mai repetat, iar Marjanovic, care a ratat destule sanse de gol in acest joc, a irosit si ultima aruncare, bucurestenii impunandu-se astfel la limita, 19-18. Asadar, cu scorul de 1-1 la general, disputa decisiva se muta la Bucuresti, iar duminica vom afla care dintre cele doua echipe va merge in semifinale.

Pentru Poli au marcat: Cimpan cu 4 goluri, Marjanovic cu 3, Orbovic 2, Hrimiuc 2, Sania 2, Krsto Milosevic 1, Lasica 1, Stefan 1, Fenici 1, Santeiu 1.

1. Adica in Pro Sport scrie clar ca la ultima faza trebuia 7 metri iar voi taceti malc???Ziaristica lu peste ,facuta la apelul de seara!Nu trebuie sa tineti cu Poli dar macar…OBIECTIVI sa fiti!Dar de unde nu e ,nici Dumnezeu nu cere!