S-a incheiat o noua editie a Raliului Jimboliei VEZI cine sunt castigatorii!

TIMIS. Cu motoare turate la maxim, cauciucuri noi si multa, multa adrenalina, iubitorii raliului timisean s-au mutat in acest week-end in Jimbolia. Aici a avut loc etapa cu numarul cinci a Campionatului Judetean de Automobilism si editia cu numarul 11 din orasul aflat la granita cu Serbia.

Rally-Kart Jimbolia 2012 a fost titulatura concursului programat in 23 iunie sub egida CAK Timis, iar castigatorii la fiecare clasa au fost si principalii favoriti ai intrecerii. Pe langa runda cu numarul cinci din calendarul auto pasionatii de karting au avut ocazia sa-i vada si pe viitori piloti din Campionatul Judetean de Raliu, copiii avand cursa lor de karting in care s-au intrecut.

La fel ca si in anii trecuti, competitia automobilistica a avut trei probe speciale: pe strada Republicii, in parcarea de la Gara si la intrarea in oras, aceasta desfasurandu-se pe iarba.

In clasamentul destinat echipeilor Opinia Timisoarei Rally Team s-a impus in fata echipei Connecter Motorsport. La clasa 3 Alexandru Krepelka i-a invins pe Claudiu Speddy Popa si Alin Lapadusa, la clasa 2 s-a impus favoritul Sergiu Gao Tirla in fata lui Marius Curelaru si a Danielei Zaharia. La clasa 1 s-a impus Catalin Istoc, urmat de Vlad Bunescu, iar pe trei a venit Remus Iancu. La feminin Ramona Copoceanu a castigat, urmata fiind de Daniela Zaharia si Diana Stefanescu. La clasamentul Open cel mai bun timp l-a reusi Krepelka. Pilotul de la Opinia Timisoarei Rally Team a scos 2 minute si 40 de secunde. Pe 2 s-a clasat Catalin Istoc cu timpul de 2.56, in timp ce pe 3 a venit Vlad Bunescu la doar 2 sutimi de ocupantului locului al doilea.

1. Bv echipei Opinia a luat locul 1 din 2 echipe :)) era si greu intr`adevar :)) kt despre reportaj mi se pare dus la extrem 😉 cand e vorba ca cei din ekipa Opinia sunt locul 1 scrie „…. i`a invins pe ….” iar cand altii sunt pe locul 1 si nu fac parte din echipa Opinia scrieti „…. urmat/a de ….” cam penibil 😉 multa bafta in continuare oricum 🙂