Ripensia Timisoara a reusit cea mai categorica victorie din acest sezon. Ripi a inscris 15 goluri in ultimul meci. FOTO!

Dupa ce saptamana trecuta, in prima partida jucata in returul Campionatului Municipal, galben-rosii au invins cu 3-0 pe Electrica Timisoara, marti, elevii lui Suciu si Olariu s-au impus cu un scor fluviu, 15-0, contra celor de la Avicola Buzias.

Elevii lui Suciu si Olariu nu le-au dat nici o sansa adversarilor, pe care i-au invins categoric(14-0) si in prima parte a campionatului ligii a VI-a.

Boghian a dat startul asaltului la poarta lui Ceped inca din minutul 2, iar pana la pauza scorul a ajuns la 9-0! In repriza secunda a meciului disputat pe baza Textila, Ripensia a mai bifat inca sase reusite, realizand cea mai categorica victorie din acest sezon.
Boghian si Radu au marcat cate patru goluri pentru Ripensia in meciul cu Avicola Buzias, Uzun a inscris si el de doua ori, iar Popa, Pascaleanu, Boanches, Muresan si Ungur si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor.
Ripi va sustine urmatoarea partida, vineri, in deplasare contra juniorilor de la CSS Bega.
Ripensia Timisoara: Filip – Petrisor, Muresan, Uzun, Carpiniaan – Boanghes, Pascaleanu – Radu, Mogos, Popa – Boghian. Au mai intrat: Rumega, Ungur, Nichitean si Michi.
Avicola Buzias: Ceped – Carmaci, Brindusescu, Cebe, Hozan, Boier, Herlicske, Boros, Holovati, Danasei, Simioniuc. Rezerve: Nistor, Indrei, Gherescu.