Ripensia continua parcursul fara greseala in Campionatul Municipal. Galben-rosii s-au impus cu 2-1 in deplasare la Auto II Timisoara

”Ripi” a avut parte, in deplasarea de la Auto II, de unul din cele mai dificile meciuri din campionat, in conditiile in care gazdele au beneficiat la aceasta partida de intariri de la prima echipa, care evolueaza in Divizia D.

Ripensia a fost nevoita sa evolueze fara cinci dintre jucatorii de baza in meciul cu Auto II Timisoara din cadrul etapei cu numarul sase a Campionatului Muncipal, in conditiile in care Boghian, Costandana, Nicolin, Popa si Navala participa la un turneu international de minifotbal in Olanda. Galben -rosii au inceput mai greu partida, iar gazdele au reusit a deschida scorul in minutul 8 prin Cadariu, care a profitat de o ezitare a lui Uzun. ”Ripi” a reveni apoi si in minutul 24, Michi a adus egalarea cu un sut la coltul lung din afara careului, iar 7 minute mai tarziu, Uzun si-a rascumparat greseala e la golul gazdelor. Capitanul Ripensiei a reluat cu capul in poarta, mingea trimisa din corner de Mogos si a stabilit scorul final al intalnirii pentru ca in partea secunda a jocului, desi au mai avut destule ocazii elevii lui Suciu si Olariu nu au mai reusit sa puncteze la poarta aparata de Ilie.

Ripensia (manager Radu Suciu): Mercescu – Hota, Uzun, Rumega, Păscăleanu – Petrisor, Muresan, Michi, Mogos (Mihai) – Nichitean – Rudareanu  (Cheveresan).

Auto (antrenor Antonio Al-Helou): Ilie – Agoston, Cosac, Vladia, Stefanut – Barb (Avadanei), Buda (Buz), Heller (Cicoara), Sturza (Cuzmanov)- Cadariu, Pilic.

Urmatorul meci pentru  ”Ripi˝ va avea loc luni, 15 octombrie,de la ora 16, cand galben-rosii  vor juca pe teren propriu cu Fortuna Covaci. Apoi, vineri, 19 octombrie, se va deplasa la Lugoj pentru un meci amical cu Vulturii.