Remiza in mocirla din Arad! ASU Poli Timisoara rateaza pe final o victorie mare pe un teren impracticabil

TIMISOARA. Astept ani de zile, in sfarsit UTA (BD) si (ASU) Poli au avut ocazia sa se dueleze, oficial, de aceasta data in liga secunda. Pe un teren execrabil, cele doua echipe au incercat, si pe alocuri, au si reusit sa joace fotbal.

meci-arad-poli-timisoara

Prima repriza a fost si alba si neaga… Alba pentru ca scorul a fost 0-0 si neagra pentru ca toti jucatorii erau deja plini de noroi. S-a remarcat „Gladiatorul” Laurentiu Telescu, impresionant in aparare. Mai mult, inca din primele secunde acesta a fost lovit violent cu cotul de Cutuius, care a vazut doar galbenul.

Partea a doua a fost mai atractiva. Gazdele au presat mai mult, dar si oaspetii au aratat ca pot pune probleme. In minutul 70, Stancu a executat bine un corner, Constantinescu a deviat pe spate, si Blanaru, intrat de cateva minute a reluat in poarta, 0-1! Peste doar 3 minute, arbitrul Horatiu Sfesnic a inventat un penalty pentru aradeni, Chindris a marcat, dar executia s-a repetat pentru ca trei jucatori aradeni au intrat mai repede in careu. Gkakos, care si la „prima” a fost pe minge, a respins pastrand avantajul… Apoi, pe final, in minutul 88, la o faza care nu anunta nimic, Andor, nemarcat in dreapta careului mare, a preluat nestingherit si a prins un sut imparabil, 1-1, scor care avea sa „inghete” pe tabela.

Un punct pana la urma castigat de Poli, care la acest meci a fost sustinuta in tribune de copiii de la grupele de juniori ale clubului, in timp ce cei peste aproximativ 400 de ultrasi care au facut deplasarea au cantat pentru favoriti din apropierea stadionului.

suporteri-poli-uta

Etapa viitoare, Poli joaca acasa cu Academica Clinceni si are nevoie neaparata de victorie pentru o iarna linistita.

sursa foto: livearad.ro

1. bănățenii = țăranii vestului ca deobicei, abia v-ați strâns 200-300 de „ultrasi” în grădina unui om unde v-ați uitat la meci pe un telefon =)) si ia-ți spart capul unui brașovean de lângă stadion. Astia sunteți voi, penibili, va fost frică să intrați pe stadion și să vă duelati din tribune, unde ați trimis niște copii sa înjure, felicitări :)). Din păcate suprafața de joc proastă va aduce un punct nemeritat. pooli a voastră e o echipă de retrogradare, în retur, 0-3 luați, iar de la anul, ligaa3-a, cam pe acolo e nivelul vostru și sportiv si ca galerie.

• Ma, da prost mai esti,

• @Ardeal1945, auzi parca era vorba ca bateti Poli la scor de 8-0 ?! Abia ati bagat un gol pe final.
      Eu in locul tau intram in pamint de rusine cu ‘stadionul’ cu care v-ati prezentat. Da’ asa sinteti voi aradenii, stati numai cu coada pe sus, dar la consistenta… Slabi, slabi de tot.