RCM incheie la pas sezonul regulat. Campionii au defilat in fata Universitatii Cluj in ultimul meci inainte de play-off

Trupa lui Chester Williams a reusit nu mai putin de 13 eseuri pe terenul din Ronat, in timp ce oasepetii au bifat o singura reusita. Antrenorul sud-african a trimis in teren cea mai buna formula, iar campionii nu s-au dezmintit.
Capitanul Stelian Burcea a dat startul asaltului in terenul de tinta al celor de la U Cluj, bifand primul eseu inca din minutul 6, iar pana la pauza galben-albastrii au dus scorul a ajuns la 47-0. Kinikinilau, de trei ori, Anesi, Jody Rose si Rus au puctat pentru campioni iar Calafeteanu a transormat sase din cele 7 reusite din prima repriza.
Campionii nu s-au oprit nici in partea secunda a meciului. Imediat dupa reluarea jocului, Rus si-a trecut in cont inca un eseu si, desi clujenii au bifat si ei o reusita in minutul 44, iar antrenorl Chester Williams a mai efectuat cateva schimbari, galopul de sanatate al RCM-ului a continuat. Lemeki, Turashvilii, revenit pe teren dupa o lunga absenta cauzata de o accidentare, Shennan, Fercu si Sola marcand si ei pentru Timisoara. Jack Umaga a transformat doar una din cele 6 eseuri din repriza a doua, insa acest lucru a contat mai putin, campioana s-a impus cu scorul de 79-5 si astepata acum primul meci din play-off.