Prima infrangere din Austria: Poli Timisoara – Neftci Baku 0-1. Alb-violetii raman cu doua victorii si un esec, pana acum, in Austria

Alb-violetii au suferit prima infrangere in Austria. Timisorenii au luat bataie cu 0-1 la un nou amical desfasurat in Austria, de la Neftci Baku. Baietii lui Dusah Uhrin jr. s-au luptat pe teren, insa nu au reusit sa marcheze pana la fluierul de final.

Echipa de start a fost formata din Pantilimon, Luchin, Scutaru, Ghionea, Sandu, Popa, Poparadu, Tames, Curtean, Nikolic si Goga.

Ocazii au existat de ambele parti, insa din prima repriza niciuna din echipe nu a reusit sa deschida scorul.

Pentru cea de-a doua repriza, la Poli Timisoara a jucat Pantilimon, Luchin, Scutaru, Sepsi, Ricketts, Poparadu, Tames, Curtean, Goga si Nikolic.

In minutul 69, azerii de la Neftci Baku au deschis scorul, care a ramas asa pana in minutul 72, cand Rocha a ratat un penalty.

Rezultat final: Poli Timisoara – Neftci Baki 0-1