Poli Timisoara a pierdut un meci care nu mai conta. Infrangerea este insa cea mai drastica din istorie

TIMISOARA. ‘Echipa suporterilor’ s-a deplasat astazi in judetul Sibiu pentru a bifa si ultimul joc din acest sezon din C4. ASU Poli a pierdut la Cisnadie cu 5-1 un meci in care a fost mai important spectacolul din tribune, decat jocul din teren.

Dupa un inceput echilibrat de joc, gazdele au reusit sa inscrie doua goluri pana la pauza prin Radu Negut, dintre care unul a fost reusit dintr-o lovitura de la 11 mettri. Pentru marcatorul sibienilor, duelul cu ASU Poli a fost si meciul de retragere.
In partea a doua a jocului, Negut s-a asigurat ca nu isi va uita ultima partida in tricoul Magurei si a mai punctat o data, completand hattrick-ul. Ultimele doua reusite au fost semnate pentru sibieni de Unguru si Petrescu.
ASU Poli a reusit golul de onoare prin Birau. In ultimul minut de joc, formatia timisoreana a obtinut o lovitura de la 11 metri prin Badauta, omul meciului cu Mamma Mia, insa Stancu a irosit penalty-ul, iar ASU Poli incheie cu un esec sezonul in C4. Chiar daca a pierdut duelul din judetul Sibiu, ASU Poli este promovata deja in liga secunda.

Intr-un alt meci disputat astazi, intr-un derby judetean, Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic a invins cu scorul de 3-0 pe Millenium Giarmata.