Poli e in 16-imile Cupei Romaniei: National Sebis – Poli Timisoara 1-2

Alb-violetii au intalnit in faza a cincea a Cupei Romaniei un adversar din liga a treia. Au mai jucat impotriva lui in cadrul unui meci de pregatire si atunci ca si acum elevii lui Velcea au castgat.

Vorbim de National Sebis in fata caruia Poli Timisoara s-a impus cu un gol diferenta. Scor final National Sebis – Poli Timisoara: 1-2!

In minutul 10 al meciului, National Sebis deschide scorul cu un sut de la 14 metri executat de Bad, in urma unui contraatac.

Zece minute mai tarziu, Poli Timisoara egaleaza prin Tames care executa impecabil o luvitura de la 11 metri. Asadar, scorul la pauza a fost 1-1. Popovici este cel care a adus, in final victoria echipei timisorene, in minutul 89 al partidei.

Echipa de start: Lepmets, Scutaru, Mera, Ilie, Sepsi, Popovici, Zaluschi, Tames (’90 Rocha), Curtean (’65 Patras), Goga, Axente (’76 Zagrean)

Rezerve: Ostafie, Daruiala, Sava, Fuchs, Patras, Rocha, Zagrean

1. Aproape jumatate de echipa a vindut JABBA si se mai doreste in finala…
    Normal ca ma bucur ca s-a ajuns la 16-mi dar oare se va realiza obiectivul dorit de Chivorchian acela de a fi in finala Cupei??
    Sa nu uitam ca JABBA dorea sa-i vinda si pe Goga sau Sepsi…doar pentru alte manevre financiare..cu Fiscul suflindu-i in latul grumaz….

2. cred ca velcea este slab ca si antrenor. parerea mea. a ramas jumatate de echipa, ce`i drept, rezerve de anul trecut, dar totusi.. sa fim de rasu lumii