Planetele s-au aliniat… Doi oameni in plus, penalty, gol in ultimul minut si in sfarsit gura de oxigen. ACS Poli Timisoara iese din ‘stop cardiac’. GALERIE FOTO

TIMISOARA. Un meci de totul sau nimic, ACS Poli – FC Voluntari a fost un joc slab, de play-out, salvat insa de un sfarsit trepidant. Voluntariul a venit la ciupeala in Banat, in timp ce gazdele au atacat neconvingator, mai ales in prima repriza.

Partea a doua a fost insa mai buna, iar violetii au cautat cumva sa obtina cele 3 puncte, ceea ce insemna o mare bula de oxigen, dar si prima victorie din play-out. Si am ajuns in minutul 77, cand amfitrionii primesc un penalty si au deja de cateva minute doi oameni in plus pe teren. Goga deschide scorul, dar aproape imediat, la un corner batut slab de Pancu, oaspetii egaleaza prin Tudorie, dupa o comedie a erorilor in defensiva banatenilor. In minutul 89, o alta faza fixa, libera de la 18 metri si gol superb Javi Hernandez, 2-1. Cateva emotii pe final, Voluntariul fiind din nou periculoasa, dar nu s-a mai intamplat nimic. S-a terminat 2-1, intr-o zi in care astrele au tinut cu ASC Poli.

ACS Poli: Smaranda – Melinte, Canu, Bocsan, Torres, Llorente, O. Popescu, Hernandez, Nimely, Goga, Elek. Au mai jucat: Barbut, Doman, Rajcomar.

1. Prea mult se ratează unele probabil din egoism(in repriza 1-a fie Eric nu a pasat in careu ie la alta faza Goga.)O cazie cat Caru la Barbut in
    repriza a 2-a.Noroc ca a scos penalty ca altfel i-l făceam cu ou si oțet .Felicitari pentru toti si succese pe mai departe.

2. In sfarsit un succes norocos pentru ACS Poli ! In linii mari victoria se datoreaza lui Barbut care a contribuit la cele doua eliminari din tabara oaspetilor si la obtinerea penaltiului din care Goga a marcat primul gol … Remarc jocul bun al lui Nimely ,peste asteptari ,precum si cursa din repriza a doua de o jumatate de teren a unui jucator de culoare de la FC Voluntari care nu a putut fi oprit de 4-5 jucatori de la ACS Poli …