Obiectiv indeplinit la Focsani! CH Poli Timisoara s-a impus fara mari emotii!

Handbalistii de la Poli au legat a doua victorie oficiala in 2016. Dupa succesul chinuit de acasa cu Baia Mare, alb-violetii s-au deplasat pe terenul penultimei clasate, CSM Focsani. Nu a fost floare la ureche, dar vorbim despre o victorie fara mari emotii, intr-un joc pe care gruparea vanateana l-a dominat.

Dupa un inceput echilibrat, Poli s-a desprins la doua goluri in minutul 18, 8-6, apoi diferenta s-a dublat pana la pauza, 14-10. In partea secunda, elevii lui pero Milosevic au tinut de un ecart linistitor, 18-13, 22-17 lasand piciorul de pe acceleratie abia spre final. 25-22 si Poli obtine a zecea victorie in 19 etape si este pe locul 7, la egalitate cu Steaua, echipa ce se afla pe 6, dar care are un golaveraj mai bun.

Etapa viitoare, Poli va juca acasa cu o contracandidata la play-off, HC Vaslui, echipa pe care a reusit sa o invinga in turul campionatului.