Nu i-au incurcat pe moldoveni. ASU Poli Timisoara pierde in fata Miroslavei

Fotbalul este pentru suporteri… si asa s-a intamplat astazi in comuna Uricani, de langa Iasi, unde isi joaca meciurile de acasa Stiinta Miroslava. Gazdele au fost deacord sa mute meciul la ora 13, ca la partida sa ajunga, cu celebrul tren al „foamei” cei circa 50 de fani banateni care au batut toata tara sa vada acest joc. In plus, si amfitrionii au umplut micuta arena, asadar s-a jucat pentru suporteri, dar si pentru supravietuire, gazdele avand nevoie ca de aer de toate cele 3 puncte pentru a mai spera in salvarea de la retrogradare.

CITESTE SI: Registratura de acasa. Acum esti anuntat prin SMS cand iti e gata un document la primarie, iar alte acte vor veni pe telefon. Modernizare in administratie intr-o comuna mare de langa Timisoara

Fara griji pe acest final de sezon, ASU Poli experimenteaza. Formule de joc, dar baga in lupta si juniori, care pot face pasul spre echia mare in viitorul apropiat. Chiar si asa, Poli nu trebuia sa piarda astazi, in fata unei echipe modeste, fara experienta si fara jucatori de valoare.

Daca la pauza a fost 1-1, goluri marcate de Robert Asavoaei, respectiv Vasile Nicolae, istoria partidei s-a scris in prelungiri, cand la o greseala a portarului Dascalu, Bilia a marcat in propria poarta. Cam atat despre un meci pe careunii l-au considerat de vacanta.

Asadar, Sttinta Miroslava a invins ASU Poli cu 2-1 (1-1) si spera in continuare la salvarea de la retrogradare.

Miroslava: Tarnovanu – Chindris, Crisan (c)(Nemtanu 65′), Bucur, Agrigoroaei – Savoaia – Viorica, Taciuc, Caruta (Izmana 59′), Asavoaei – Tapu (Buhacianu 56′)
Antrenor: Adrian Kerezsy

ASU Poli: Dascalu – Motreanu, Bilia, Krausz, Ghinescu – Poparadu – Giuricici (Schieb 65′), Lazea (Taub 75′), V. Nicolae, Sorescu – I. Plamada
Antrenor: Toni Foale