Nimic nu dureaza o vesnicie! ASU Poli Timisoara pierde acasa cu Deva. Violetii raman insa favoriti la promovare

TIMISOARA. Ce incepe bine se termina… prost. Sau daca vreti 2-0 este cel mai periculos scor in fotbal! ASU Poli a fost,marti, la cativa pasi sa fie 89% sigura de promovare. Nu a fost sa fie, desi a condus cu 2-0 si desi la 2-1 a avut un penalty, ratat… Asta e fotbalul, sau poate de asta este fotbalul frumos si imprevizibil.

„Echipa suporterilor” a intalnit o grupare neinvinsa in retur, dar o grupare pe care o invingea dramatic in tur, la ea acasa, Cetate Deva. Atunci, Poli a avut 2-0, a fost egalata, dar a invins in minutul 90.

De aceasta data povestea nu s-a repetat, desi coordonatele au fost asemanatoare mult timp. Violetii au avut 2-0, dupa superba dubla a lui Badauta, iar la 2-1, chiar inainte de pauza, acelasi jucator a ratat un penalty…

Totul avea sa se intoarca impotriva. Hunedorenii au egalat, si chiar daca au jucat cu un om in minus pe final au dat lovitura, in minutul 90! Deva bate la Timisoara cu 3-2 si relanseaza lupta pentru promovare. Pana acum, Poli a invins in fiecare joc disputat acasa, dar de acum va tremura pentru a ajunge in B2, mai ales ca Ighiu a batut la Cugir.

Insa, nimic nu este pierdut, gruparea violeta are, inca, un punct avans in fruntea clasamentului si totul depinde de ea!

1. In comentariu de la meciul cu Ineu,am atras atenția ca sa fim atenți ca mai sunt trei etape si sa nu ne înecat la mal ca țiganii.
    Si uita ca am avut gura rea.Este posibil?Ne-am bătut singuri.Totusi am încredere si doresc mult succes.Hai poli.