Nimic nou pentru ACS Poli Timisoara. Infrangere cu Voluntariul, in prelungirile partidei

TIMISOARA. Debut de play-out cum nu se poate mai rau pentru ACS Poli. Banatenii aveau in minutul 90 un punct asigurat pe terenul Voluntariului, dar… inevitabilul s-a produs in minutul 93, cand Maxi Oliva l-a impins in careu pe Gabriel Deac, si arbitrul Comanescu a dictat 11 metri. „Veteranul” Cernat a punctat si victoria a fost a ilfovenilor.

Banatenii nu s-au invatat minte nici de data aceasta. In sezonul regulat pierdeau la Ploiesti, atunci locul unde isi disputau cei de la Voluntari meciurile acasa in minutul 93. La o gafa a lui Soljic, speculata de Tudorie. In retur, trupa lui Claudiu Niculescu s-a impus tot pe final, cu 3-2 pe „Dan Paltinisanu”…

Acum, meciul se indrepta spre un 0-0 oarecum logic dupa cum au decurs lucrurile. Poli s-a aparat bine, si cand a fost depasita Straton s-a dovedit imeprial, iar in ofensiva, nu a stralucit, preferand sa tina de minge.

Dar meciul se termina insa doar cand fluiera arbitrul… acesta a fluierat 11 metri, apoi a consfiintit finalul. Trupa viola pierde cu 0-1 si Leo Grozavu continua sa dezamageasca.

Voluntari: Minca – Pleasca, Balaur, Cazan, Bucurica, C. Lazar, Marinescu, Capatana (75, G. Deac), D. Benzar, Ivanovici (81, Cernat), A. Voicu (46, Balan)
Antrenor: Claudiu Niculescu

ACS Poli: Straton – Straut, Artean, Melinte, Oliva, Harut, Vasvari, Enescu, Munteanu (94, Seroni), Roman (91, Draghici), Ciucur (68, Popovici)
Antrenor: Leo Grozavu

1. Ce sa mai faca antrenorul,daca ala face fault prostesc in prelungiri ? Am vazut meciul si nu are ce cauta ala pe teren.

Voi presa iara atacati oamenii fara sa ganditi ? „Leo Grozavu continua sa dezamageasca.”

Va mai si mirati de ce N.Robu se poarta asa cu voi ? Nu mai aruncati cu cuvinte spre alti aiurea,greseala tine de jucator.
    Credeti ca un antrenor isi doreste asa ceva in prelungiri ?