Nici prea-prea, nici foarte-foarte! ACS Poli Timisoara scoate o remiza pe final cu Chiajna lui Alexa

TIMISOARA. Nu a fost ziua lor, dar nici a adversarilor. ACS Poli si-a incheiat evolutia in sezonul regulat cu o remiza, 1-1, cu Concordia Chiajna. Astfel, banatenii incep play-off-ul cu 7 puncte, dupa cele 14 obtine in campionat… care de fapt au fost 28, dar in Romania se practica depunctarile.

Meciul din aceasta seara nu a fost unul spectaculos, cele doua echipe luptand doar sa isi indeplineasca obiectivul, oaspetii sa nu piarda, ci daca se poate sa ciupeasca 3 puncte, iar gazdele sa castige. In cele din urma a fost 1-1, dupa un meci in care Poli a dominat, mai mult steril, dar nu a reusit mai mult decat un punct.

Albu a deschis scorul pentru trupa lui Dan Alexa inca din minutul 10, iar de atunci elevii lui Ionut Popa au incercat sa intoarca scorul. In cele din urma au reusit sa egaleze, in minutul 89 prin Seroni, chiar daca si Fucek si Artean au mai avut ocazii bune. Acelasi Seroni a mai avut o ocazie si in minutul 93, dar Balgradean a respins in extremis. 1-1 si Dan Alexa pleaca din nou neinvins de pe Bega…

ACS Poli: Straton – Straut, Scutaru, Canu, Seroni, Artean, Soljic, Barbut, Croitoru, Fucek, Pedro Henrique. Au mai jucat: Neagu, Poparadu, Popovici
Antrenor: Ionut Popa

Concordia Chiajna: Balgradean – Barboianu, Melinte, Albu, Popescu, Rasdan, Costin, Serediuc, Herea, Ciobanu, Raducanu. Au mai jucat: Dobrosavlevici, Munteanu, Cristescu
Antrenor: Dan Alexa